baner_szkola
baner_szkola_jubileusz2
baner_szkola_jubileusz
baner_szkola_kontakt
baner_szkola_cello1

rok szkolny 2021/2022

INFORMACJE OGÓLNE

dotyczące rekrutacji do POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach na rok szkolny 2021/2022
Egzamin wstępny i egzamin kwalifikacyjny do  POSM II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na rok szkolny 2021/2022 odbędzie  się  
20 -21 maja 2021 r.
Rekrutacja będzie się odbywać stacjonarnie.
Harmonogram przesłuchań egzaminacyjnych zostanie podany 13 maja br.

Do  10 maja 2021 r. prosimy o przesłanie wymaganych w procesie rekrutacji dokumentów na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Należy złożyć:
- wniosek
- kwestionariusz
- klauzulę (oświadczenie RODO)
- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki w szkole muzycznej, a kandydaci do specjalności instrumentalistyka  instrumenty dęte - zaświadczenie od lekarza specjalisty pulmonologa (może być dostarczone w późniejszym terminie);
- dwa zdjęcia legitymacyjne
- świadectwo ukończenia danej klasy szkoły podstawowej lub szkoły ponadpodstawowej (po przyjęciu do szkoły).

 Szkoła prowadzi internat dla uczniów mieszkających poza Katowicami. Szczegóły na: http://internat.zpsm.eu/

Tymczasowo ustala się zakres i program egzaminu wstępnego do klasy pierwszej i egzaminu kwalifikacyjnego do klas wyższych niż pierwsza Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na rok szkolny 2021/2022.

Szczegóły dotyczące egzaminu wstępnego i egzaminu kwalifikacyjnego ( w tym wymaganego programu) znajdują się na stronie internetowej szkoły   http://2st.zpsm.edu.pl/uczen/rekrutacja
W szczególnych przypadkach jest możliwe przeprowadzenie rekrutacji do POSM II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w innym terminie, do dnia 4 sierpnia 2021 r.
Dzień  5 sierpnia 2021 r.  jest ustalony jako ostateczny termin ogłoszenia list kandydatów` przyjętych i nieprzyjętych do POSM II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Od wtorku 16 marca 2021 r. o godz. 17.00   będą się odbywać spotkania on-line dla kandydatów do POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach  i ich rodziców. Spotkanie dotyczące rekrutacji będą się odbywać na platformie ZOOM z Bernadetą Stańczyk, dyrektorem ZPSM im. W. Kilara w Katowicach, kadrą zarządzającą  i nauczycielami POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w następujących terminach:

 Zoom meeting
May 18, 2021 05:00 PM
(spotkanie o godz. 17.00)

Osoby, które chcą skorzystać z możliwości spotkania dotyczącego rekrutacji są proszone o wysłanie prośby o link, login i hasło na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Do każdego z wymienionych spotkań obowiązuje ten sam sposób logowania (link, login i hasło nie ulegają zmianie).

Proponowany program egzaminu wstępnego i egzaminu kwalifikacyjnego do POSM II st

Informacje ogólne wersja do druku

Załączniki do pobrania:

Regulamin rekrutacji do POSM II st  PDF
Wniosek o przyjęcie do POSM II st. (zał. 1 do regulaminu rekrutacji do POSM II st.)  PDF     DOC
Kwestionariusz osobowy kandydata (zał. 2 do regulaminu rekrutacji do POSM II st.)  PDF     DOC
Klauzula informacyjna i zgoda PDF

 

Back to top