rok szkolny 2022/2023

INFORMACJE OGÓLNE
 
dotyczące rekrutacji do klasy VII POSM I st. im. St. Moniuszki oraz  klas wyższych POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach na rok szkolny 2022/2023.
 
Egzaminy kwalifikacyjne do  klasy VII POSM I st. im. S. Moniuszki w Katowicach oraz do klas wyższych POSM II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na rok szkolny 2022/2023 odbędą  się  stacjonarnie w terminie: 19 i 20 maja 2022 r. w budynku szkoły przy ul. Ułańskiej 7b w Katowicach.
 
Do  9 maja 2022 r. włącznie prosimy o osobiste składanie, przesłanie pocztą tradycyjną lub przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  wymaganych w procesie rekrutacji dokumentów. Oryginały należy przesłać pocztą lub dostarczyć najpóźniej w terminie egzaminu kwalifikacyjnego.
 
Należy złożyć: 
- wniosek 
- kwestionariusz 
- klauzulę (oświadczenie RODO) 
- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki w szkole muzycznej, a kandydaci do specjalności instrumentalistyka  instrumenty dęte - zaświadczenie od lekarza specjalisty pulmonologa (może być dostarczone w późniejszym terminie); 
- dwa zdjęcia legitymacyjne 
- świadectwo ukończenia danej klasy szkoły podstawowej lub szkoły ponadpodstawowej (po przyjęciu do szkoły).
 
Harmonogram przesłuchań egzaminacyjnych zostanie podany do 16 maja 2022 r.
 
Kandydaci starający się o przyjęcie do ZPSM im. W. Kilara w Katowicach mogą skorzystać z nieodpłatnych konsultacji w zakresie danej specjalności oraz w zakresie przedmiotów ogólnomuzycznych po uprzednim zgłoszeniu. W przypadku zmiany specjalizacji szczególnie uzasadniony będzie kontakt z nauczycielem przedmiotu głównego (instrument lub specjalność rytmika). W specjalności Rytmika zapraszamy na lekcje otwarte dla kandydatów w sali 112, połączone z konsultacjami dla rodziców w terminach: 13.04.2022 (środa) godz. 16.15 oraz 25.04.2022 (poniedziałek) godz. 17.00. Prosimy o zgłoszenie potrzeby konsultacji w specjalności instrumentalistyka do sekretariatu szkoły: 32 250 63 71 wew. 101.
 
Szkoła prowadzi internat dla uczniów mieszkających poza Katowicami. Szczegóły na: http://internat.zpsm.eu/
 
W szczególnych przypadkach jest możliwe przeprowadzenie rekrutacji do POSM II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w innym terminie, do dnia 4 sierpnia 2022 r.
 
Dzień  5 sierpnia 2022 r.  jest ustalony jako ostateczny termin ogłoszenia list kandydatów` przyjętych i nieprzyjętych do ZPSM im. W. Kilara w Katowicach.


Załączniki do pobrania:

Wniosek o przyjęcie do POSM I st.  PDF  DOC
Kwestionariusz osobowy kandydata do POSM I st. PDF  DOC
Wniosek o przyjęcie do POSM II st.   PDF     DOC
Kwestionariusz osobowy kandydata do POSM II st.  PDF     DOC
Klauzula informacyjna i zgoda PDF