3 września 2018 r. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
9.00 - Msza święta w kościele rzymskokatolickim p. w. Matki Bożej Piekarskiej przy ul. Ułańskiej 13
10.30 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w budynku POSM II st. przy ul. Ułańskiej 7B
Na koniec spotkanie w klasach z wychowawcami.

30 września 2018 r. "Szalone Dni Muzyki"
Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna POSM II st. im. K. Szymanowskiego pod dyr. Macieja Tomasiewicza, wzięła udział w 9. edycji festiwalu "Szalone Dni Muzyki" w Warszawie.

3 października 2018 r. Immatrykulacja w nowym roku szkolnym.
Uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet społeczności POSM II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, odbyła się 3 października 2018 r. o godz. 12.00 w sali koncertowej.

15 października 2018 r. Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w sali koncertowej POSM II st. o godz. 12. Zasłużeni nauczyciele odebrali nagrody od wizytatora CEA Eweliny Wilburg-Marzec oraz dyrektora szkoły Bernadety Stańczyk. Odbyła się też tradycyjna "Szopka klas 6".