baner_szkola
baner_szkola_jubileusz2
baner_szkola_jubileusz
baner_szkola_kontakt
baner_szkola_cello1

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym im. Wiktora Gadzińskiego, który odbędzie się w dniach 20-22 maja 2021 roku w ZPSM im. W. Kilara w Katowicach. Szczegółowe informacje dotyczące podziału na grupy oraz obowiązującego repertuaru zawarte są w programie Konkursu, znajdującym się poniżej.

Zapraszamy, życząc sukcesów – Organizatorzy VIII OKK im. W. Gadzińskiego w Katowicach

 

Załączniki:

Regulamin
Etiudy obowiązkowe Simandla i Furtoka
Karty zgłoszeniowe Grupa I, Grupa II, Grupa III, Grupa IV
Zgoda na przetwarzanie danych
Oświadczenie o zaakceptowaniu regulaminu
Wiktor Gadziński (1909 – 1995) był wybitnym kontrabasistą oraz znakomitym pedagogiem działającym na Śląsku w drugiej połowie minionego wieku. W latach 1950 - 1962 był pedagogiem związanym z naszą szkołą, następnie został profesorem Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie pełnił też funkcję rektora. Przyczynił się do wzbogacenia literatury na kontrabas, opracowując 4 zeszyty etiud, gamy i pasaże na kontrabas oraz zeszyt miniatur, które to pozycje są do dziś wykorzystywane przez nauczycieli gry na tym instrumencie. Spośród wychowanków Wiktora Gadzińskiego rekrutuje się wielu cenionych pedagogów i znakomitych kontrabasistów – ich uczniów, odnoszących sukcesy artystyczne w kraju i za granicą; niejednokrotnie absolwentów naszej szkoły.

Celem konkursu jest uzupełnienie cyklu kształcenia kontrabasistów na poziomie szkół muzycznych II stopnia o możliwość skonfrontowania umiejętności gry z innymi wykonawcami a także prezentacja tych umiejętności przed szerszą publicznością. Ufamy też, iż konkurs pomoże przybliżyć osobę jego patrona – Wiktora Gadzińskiego oraz bogatą na Śląsku tradycję kontrabasową, której dał podwaliny.

Back to top