baner_szkola
baner_szkola_jubileusz2
baner_szkola_jubileusz
baner_szkola_kontakt
baner_szkola_cello1

 

Organizatorzy VII Ogólnopolskiego Konkursu Kontrabasowego im. Wiktora Gadzińskiego dziękują wszystkim uczestnikom za udział, życząc im
dalszego rozwijania swoich umiejętności i wielu sukcesów. Jednocześnie pragniemy gorąca wyrazić wdzięczność szacownemu Jury, sponsorom i
wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, iż nasz konkurs mógł się odbyć.

 

VII Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy im. W. Gadzińskiego 
Katowice 23-25 maja 2019 r.


  OGŁOSZENIE WYNIKÓW:


LAUREACI W GRUPIE I
I miejsce ex aequo - Anna KOMALA 
OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
nauczyciel: Czesław Kurtok
I miejsce ex aequo - Piotr WYTRZĘŚ
PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli
nauczyciel: Wojciech Front

II miejsce - Amalia BABIK
ZSM I i II st. w Rudzie Śląskiej
nauczyciel: Przemysław Wacławik

III miejsce ex aequo - DYPA Nikodem
SM I st. w Niwiskach
nauczyciel: Wojciech Front
III miejsce ex aequo – Franciszek KONIECZNY
ZPSM im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej
nauczyciel: Grzegorz Skórka

 WYRÓŻNIENI W GRUPIE I

wyróżnienie I stopnia – Julia MINARTOWICZ
SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu
nauczyciel: Paulina Rosłaniec

wyróżnienie I stopnia – Franciszek URYNIAK 
SM I st. w Kańczudze
nauczyciel: Mirosław Jaskot
wyróżnienie II stopnia – Stanisław KACZMAREK
ZSM IM. S. Moniuszki w Łodzi
nauczyciel: Jan Niedźwiedzki

wyróżnienie II stopnia – Filip KORAB
PSM I st. „Pro Musica” w Krośnie
nauczyciel; Wojciech Gąbka

wyróżnienie II stopnia – Kacper KORZEŃ
OSM I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu
nauczyciel: Krzysztof Korzeń

wyróżnienie II stopnia – Marta PAWLIK
PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu
nauczyciel: Piotr Kuchta 

 LAUREACI GRUPY II
Grand Prix – Oskar WOŹNIAK 
PSM I st. w Myśliborzu
nauczyciel: Andrzej Wachowicz

I miejsce ex aequo – Jan MIODOŃSKI
ZPSM im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej
nauczyciel: Grzegorz Skórka
I miejsce ex aequo – Antoni TRZEŚNIEWSKI
SM I st. im. S. Wiechowicza w Krakowie
nauczyciel: Grzegorz Frankowski

II miejsce ex aequo – Bianca MRÓZ 
OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
nauczyciel: Czesław Kurtok
II miejsce ex aequo – Dominik Jan NOWICKI 
PSM I st. im. K. Kurpińskiego w Poznaniu
nauczyciel: Donat Zamiara

III miejsce ex aequo – Ignacy BARCZ
POSM w ZSM nr 1 w Warszawie
nauczyciel: Adam Kotula 
III miejsce ex aequo – Kamil PIEJKO 
ZSM nr 1 w Rzeszowie
nauczyciel: Mirosław Jaskot
III miejsce ex aequo – Łucja WÓJCIK
PSM I st. w Dywitach
nauczyciel: Ewald Wawrzyniuk

WYRÓŻNIENI W GRUPIE II

wyróżnienie I stopnia – Ksawier GOJOWY
ZSM I i II st. w Rudzie Śląskiej
nauczyciel: Przemysław Wacławik

wyróżnienie I stopnia – Kornel JEŻ 
OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
nauczyciel: Czesław Kurtok

wyróżnienie I stopnia –Leon PRUŚNIEWSKI
POSM w ZSM nr 1 w Warszawie
nauczyciel: Adam Kotula

wyróżnienie II stopnia – Franciszek GIEMZA
OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
nauczyciel: Czesław Kurtok

wyróżnienie II stopnia – Aleksandra GRYGLEWSKA
ZSM w Sosnowcu
nauczyciel: Michał Konopelski

wyróżnienie II stopnia – Witold MAJERSKI 
PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli
nauczyciel: Wojciech Front

wyróżnienie II stopnia – Matylda MALCHERCZYK 
PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach
nauczyciel: Maciej Spychała

wyróżnienie II stopnia – Alicja PISKORSKA
POSM I st. im. S. Moniuszki w ZPSM im. W. Kilara w Katowicach
nauczyciel: Aleksander Mazanek

wyróżnienie II stopnia – Piotr STRAŃCZYK
POSM I st. im. S. Moniuszki w ZPSM im. W. Kilara w Katowicach
nauczyciel: Aleksander Mazanek

 LAUREACI GRUPY III
I miejsce – Ignacy TRYBOŃ 
PSM II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie
nauczyciel: Witold Stryszowski

II miejsce – Krzysztof SYRZISKO
PSM I i II st. im. G. Fitelberga w Chorzowie 
nauczyciel: Paweł Łamik

III miejsce – Emilia WALESKA 
SM I i II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni
nauczyciel: Jadwiga Moskal

 WYRÓŻNIONY W GRUPIE III
BORZYM Juliusz
ZPOSM I i II st. nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie
nauczyciel: Jacek Kicman 

 LAUREACI GRUPY IV
III miejsce ex aequo Jacek BURZYK
POSM II st. im. K. Szymanowskiego w ZPSM im. W. Kilara
w Katowicach
nauczyciel: Łukasz Bebłot

III miejsce ex aequo Olaf KIELESZ 
POSM II st. im. K. Szymanowskiego w ZPSM im. W. Kilara
w Katowicach
nauczyciel: Łukasz Bebłot

WYRÓŻNIENI W GRUPIE IV 
Kacper CZARNECKI 
OSM I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu
nauczyciel: Kamil Pawłowski

Bernadeta ŁACHUT
POSM II st. im. K. Szymanowskiego w ZPSM im. W. Kilara w Katowicach
nauczyciel: Łukasz Bebłot

Michał WERMIŃSKI
PSM I i II st. im. W. Kossakowej Sanoku
nauczyciel: Wojciech Gąbka

GRATULUJEMY UCZNIOM, NAUCZYCIELOM, AKOMPANIATOROM I RODZICOM!




Wiktor Gadziński (1909 – 1995) był wybitnym kontrabasistą oraz znakomitym pedagogiem działającym na Śląsku w drugiej połowie minionego wieku. W latach 1950 - 1962 był pedagogiem związanym z naszą szkołą, następnie został profesorem Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie pełnił też funkcję rektora. Przyczynił się do wzbogacenia literatury na kontrabas, opracowując 4 zeszyty etiud, gamy i pasaże na kontrabas oraz zeszyt miniatur, które to pozycje są do dziś wykorzystywane przez nauczycieli gry na tym instrumencie. Spośród wychowanków Wiktora Gadzińskiego rekrutuje się wielu cenionych pedagogów i znakomitych kontrabasistów – ich uczniów, odnoszących sukcesy artystyczne w kraju i za granicą; niejednokrotnie absolwentów naszej szkoły.

Celem konkursu jest uzupełnienie cyklu kształcenia kontrabasistów na poziomie szkół muzycznych II stopnia o możliwość skonfrontowania umiejętności gry z innymi wykonawcami a także prezentacja tych umiejętności przed szerszą publicznością. Ufamy też, iż konkurs pomoże przybliżyć osobę jego patrona – Wiktora Gadzińskiego oraz bogatą na Śląsku tradycję kontrabasową, której dał podwaliny.

Back to top