baner_szkola
baner_szkola_jubileusz2
baner_szkola_jubileusz
baner_szkola_kontakt
baner_szkola_cello1

 


Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym im. Wiktora Gadzińskiego, który odbędzie się w dniach 23-25 maja 2019 roku w ZPSM im. W. Kilara w Katowicach.

Szczegółowe informacje dotyczące podziału na grupy oraz obowiązującego repertuaru zawarte są w Regulaminie Konkursu znajdującym się poniżej.

Zgłoszenia do udziału w konkursie wraz z podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych, a także oświadczenie o zapoznaniu się i zaakceptowaniu regulaminu należy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną do 20 kwietnia 2019 na adres e-mailowy szkoły.

       Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy, życząc sukcesów – Organizatorzy VII OKK im. W. Gadzińskiego w Katowicach

REGULAMIN KONKURSU


Karta zgłoszeniowa - grupa I
Karta zgłoszeniowa - grupa II
Karta zgłoszeniowa - grupa III
Karta zgłoszeniowa - grupa IV

Oświadczenie rodziców VII OKK
Zgoda na przetwarzanie danych VII OKK

Etiuda nr 9

Etiuda nr 34
Wiktor Gadziński (1909 – 1995) był wybitnym kontrabasistą oraz znakomitym pedagogiem działającym na Śląsku w drugiej połowie minionego wieku. W latach 1950 - 1962 był pedagogiem związanym z naszą szkołą, następnie został profesorem Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie pełnił też funkcję rektora. Przyczynił się do wzbogacenia literatury na kontrabas, opracowując 4 zeszyty etiud, gamy i pasaże na kontrabas oraz zeszyt miniatur, które to pozycje są do dziś wykorzystywane przez nauczycieli gry na tym instrumencie. Spośród wychowanków Wiktora Gadzińskiego rekrutuje się wielu cenionych pedagogów i znakomitych kontrabasistów – ich uczniów, odnoszących sukcesy artystyczne w kraju i za granicą; niejednokrotnie absolwentów naszej szkoły.

Celem konkursu jest uzupełnienie cyklu kształcenia kontrabasistów na poziomie szkół muzycznych II stopnia o możliwość skonfrontowania umiejętności gry z innymi wykonawcami a także prezentacja tych umiejętności przed szerszą publicznością. Ufamy też, iż konkurs pomoże przybliżyć osobę jego patrona – Wiktora Gadzińskiego oraz bogatą na Śląsku tradycję kontrabasową, której dał podwaliny.

Back to top