baner_szkola
baner_szkola_jubileusz2
baner_szkola_jubileusz
baner_szkola_kontakt
baner_szkola_cello1

Szanowni Państwo – Absolwenci , Nauczyciele, Rodzice i Opiekunowie oraz Uczniowie i Przyjaciele Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. K. Szymanowskiego w Katowicach!

Mam ogromy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na obchody 80-lecia naszej szkoły, znanej niegdyś pod nazwą: Liceum Muzyczne.

Założona w 1937 roku była innowacją w dziedzinie edukacji. Nikt wcześniej nie połączył nauczania przedmiotów ogólnokształcących i muzycznych w jednej placówce. Eksperyment ten powiódł się, czego jesteśmy żywym przykładem.

Nadszedł zatem czas uczcić 80-lecie szkoły, upamiętnić dokonania wszystkich ludzi tworzących jej społeczność przed kolejne dziesięciolecia.

Zapraszam do wspólnego świętowania!

 

KONCERT JUBILEUSZOWY POSM II ST. IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W KATOWICACH 

Sala koncertowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia
Środa, 23 maja 2018 | godz. 19:30 

PROGRAM

Zygmunt Noskowski – Pieśń majowa op. 12 nr 1 oraz Kwiatek górski op.12 nr 2
Chór żeński POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach

Ewa Wojakowska (fortepian)

Mirosława Knapik (dyrygent) 

3 października 2017 roku w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach miała miejsce uroczysta inauguracja Jubileuszu 80-lecia Liceum Muzycznego.

22 stycznia 2018  roku odwiedził naszą szkołę wybitny skrzypek, były uczeń naszej szkoły: Adam Han-Górski. Na spotkaniu z młodzieżą w sali koncertowej opowiedział o dzieciństwie w czasach Holokaustu, okresie szkolnym i późniejszych sukcesach w Ameryce oraz Europie. 

Poruszająca historia życia Naszego Gościa w obrazach.

Chór Cantemus został założony w 1975 roku jako chór szkoły podstawowej Zoltana Kodaly'ego w Nyiregyhaza na Węgrzech. Chociaż szkoła w Nyiregyhaza specjalizuje się w muzyce ze względu na imię patrona, to robi to w normalnym programie nauczania, a członkowie chóru muszą oprócz zwykłych lekcji uczyć się i ćwiczyć muzykę.

Szanowni Państwo – Absolwenci , Nauczyciele, Rodzice i Opiekunowie oraz Uczniowie i Przyjaciele Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. K. Szymanowskiego w Katowicach!

Mam ogromy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do obejrzenia filmu jubileuszowego jaki powstał przy udziale naszych szanownych pedagogów oraz byłych i obecnych uczniów.

Kino Paradiso - spektakl muzyczny w wersji koncertowej. Sceny filmowe, które przeszły do historii, oscarowe piosenki i role, klasyka gatunku!
W „Paradiso” dzieją się rzeczy niezwykłe, filmy zatrzymują się kiedy chcą i jak chcą.

Back to top