Biblioteka godziny otwarcia

Godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek 10.00 - 15.00 
wtorek 10.00 - 16.00
środa 10.00 - 13.00
czwartek 10.00 - 15.00
piątek 10.00 - 16.00

kontakt: biblioteka@zpsm.edu.pl

W związku z zamknięciem, sami wiecie dlaczego, biblioteki szkolnej POSM II st., będę informował, gdzie można znaleźć nasze lektury za darmo lub w groszowej opłacie. 

Trzy linki: 

https://wolnelektury.pl/ 

https://www.empik.com/czas-w-domu

http://www.publio.pl/lektury-szkolne,en2944,darmowe,agora,ec249.html?utm_source=nlt&utm_medium=email&utm_campaign=nlt_pub_wtorek_310320 

Miłej lektury. Pozdrawiam Was serdecznie, 

Tomasz Stańczyk

P. S. Można do mnie pisać w miarę możliwości odpowiem :-), na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z inicjatywy dyrektor Bernadety Stańczyk oraz bibliotekarza szkolnego Tomasza Stańczyka odbyła się w dniach 21- 25 października 2019 r. akcja "Czytaj z nami Muzykami". Nauczyciele POSM II st., łącznie z panią dyrektor w ustalonym wspólnie czasie, czytali codziennie przez 10 minut, uczniom wszystkich klas. Akcja spotkała się z bardzo dobrym odbiorem słuchających i silnym zaangażowaniem pedagogów różnych specjalności uczestniczącym w tym projekcie edukacyjnym. Czytano książki zakupione do biblioteki szkolnej w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa", na który środki finansowe przeznaczyło Centrum Edukacji Artystycznej decyzją dyrektora Zdzisława Bujanowskiego, zawartą w piśmie z dnia 26. lutego 2019 r.

Projekt od strony merytorycznej został przygotowany przez p. Renatę Krzyżak a w rolę lektorów wcielili się: Jakub Kuzynin w klasie 1A, Renata Krzyżak w klasie 1B, Bernadeta Stańczyk w klasie 2A, Marek Ciepierski w klasie 2B, Bernadeta Stańczyk w klasie 3A, Tomasz Stańczyk w klasie 3B, Andrzej Filipek w klasie 4A, Jakub Kuzynin w klasie 4B, Wojciech Wantulok w klasie 5A, Katarzyna Kisielewska-Myga w klasie 5B, Marzena Lempa w klasie 6A oraz Katarzyna Łączyńska w klasie 6B.

W piątek 15 marca 2019 r. od godziny 15. można było zwiedzać naszą bibliotekę szkolną. Można było wziąć udział w konkursie na odgadywanie tajemnic naszych zbiorów i wygrać książkę wydaną przez szkołę z okazji jubileuszu.

Regulamin Biblioteki Szkolnej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach

"Wieczór konesera poświęcony Aloysiusowi Bertrandowi i jego książce Nocny Kasper"

Wieczornica zorganizowana przez Tomasza Stańczyka we współpracy z Bernadetą Stańczyk i Maciejem Łosiem: 20 grudnia 2017 r. o godz. 17 w sali kameralnej POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Informujemy zainteresowanych zbiorami muzycznymi w naszej bibliotece szkolnej, że już wszystkie nuty, przekazane nam przez rodzinę świętej pamięci profesor Moniki Sikorskiej-Wojtachy, zostały umieszczone w inwentarzu i są dostępne dla czytelników. Jest to bardzo cenny zbiór 234 egzemplarzy nut o dużej wartości.

Dary rodziny Wojtachów wersja pdf.

 

Centrum Edukacji Artystycznej przekazało do naszej biblioteki następujące pozycje:

Back to top