30 lat Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego PATRI PATRIAE na utwór dedykowany Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II

Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski PATRI PATRIAE został ogłoszony (jeszcze jako konkurs ogólnopolski) 16 października 1991 roku przez ówczesne Państwowe Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach dla uczczenia pontyfikatu papieża Jana Pawła II – „Ojca Ojczyzny”. Idea Konkursu zrodziła się z refleksji po VI Światowym Dniu Młodzieży w Częstochowie w sierpniu tegoż roku. Jego pomysłodawczynią oraz główną organizatorką od 30 lat jest Felicja Bieganek. Założeniem konkursu jest promocja wyróżniających się młodych indywidualności muzycznych, a także ukierunkowanie ich na wartości wskazane przez Ojca Świętego.
W konkursie mogą brać udział uczniowie oraz młodzi kompozytorzy. Konkurs otwiera przed jego uczestnikami drogę kariery kompozytorskiej, a nade wszystko zachęca młodych muzyków do poszerzania swych horyzontów oraz rozwijania swoich pasji.

Odwiedź nas na Facebooku

Zgody RODO: