baner_szkola
baner_szkola_jubileusz2
baner_szkola_jubileusz
baner_szkola_kontakt
baner_szkola_cello1

Droga Pani Dyrektor, Droga Beniu,

Kolejne Święto Edukacji! Jakże nie pamiętać o gronie przyjaciół z tak znaczącego w życiu nauczyciela miejsca, jakim było i jest ciągle  nasze Liceum Muzyczne... Jakże nie otaczać najlepszymi myślami i życzeniami Was, kochani młodsi koledzy, szczególnie Ci związani ciągle przyjacielskimi więzami. Jakże nie myśleć z wdzięcznością o wszystkich dowodach pamięci i pomocy... Pamięci zarówno o jeszcze żyjących, jak i tych, którzy już odeszli na zawsze...

Nie ma takiej drugiej szkoły, w której oprócz naturalnego realizowania aktualnych i przyszłych celów, ważne jest ciągłe  podtrzymywanie tradycji oraz rodzinnych więzi między nauczycielami i uczniami, między różnymi pokoleniami! 
Czas ciągle trudny, mnożą się niebezpieczeństwa  i zagrożenia dla normalnego życia, toteż tym bardziej trzeba poczucia normalności w odruchach, gestach i słowach przyjaźni, pamięci. Ile radości i wzruszenia przyniosły nam, emerytom  życzenia nadesłane z okazji Dnia Nauczyciela, tak pięknie ilustrowane przez uczniów!
W tym świątecznym dla edukacji czasie ślę  najlepsze życzenia wszystkim - całej szkole i każdemu z osobna. Czas jest trudny, więc życzenia tym bardziej serdeczne - przede wszystkim zdrowia, rozsądku oraz nadziei, że znów będzie normalnie. Dobrze, że otacza nas świat muzyki...
Przychodzi na myśl cytat z Dostojewskiego: "Piękno zbawi świat" i tymi słowami nadziei kończę mój świąteczny list do całej społeczności mojej szkoły.
 
Jadwiga Zimnik, nauczycielka języka polskiego wielu roczników absolwentów
(również i Twoja).
 
 
Link do tradycyjnej tegorocznej "Szopki" z okazji Dnia Edukacji Narodowej (nagranie z 13.10.2020 r.)

Back to top