Zapraszamy 19 października 2018 r. do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach, ul. Ułańska 7b, na Dzień Edukacji Muzycznej, cykliczne wydarzenie o charakterze edukacyjnym i zasięgu ogólnopolskim, organizowane przez PWM i przeznaczone dla nauczycieli szkół muzycznych wszystkich stopni oraz dyrygentów chórów szkolnych. Program DEM 2018

Dzień Edukacji Muzycznej jest ogólnopolskim kongresem pozwalającym na doskonalenie warsztatu metodycznego nauczycieli szkół muzycznych skierowanym do wszystkich aktywnych zawodowo pedagogów, a jego celem jest m.in. umożliwienie podniesienia kwalifikacji, rozszerzenia repertuaru publikacji pedagogicznych, a także integracji środowiska nauczycielskiego. Uczestnictwo w tym wydarzeniu może być cenną pozycją w planie rozwoju zawodowego nauczycieli i okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych.

Tegoroczny Dzień Edukacji Muzycznej rozpocznie się rejestracją uczestników o godzinie 8:00.

O 8:30, dyrektor - redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego - dr Daniel Cichy przywita uczestników i zaprosi do udziału w inauguracyjnym spotkaniu z Nauczycielem Roku 2017 – Sylwianą Firin-Gramowską.

O godzinie 10:00 równocześnie wystartuje 6 bloków tematycznych:
• FORTEPIAN (sala koncertowa)
• FLET I KLARNET (sala nr 94)
• OBÓJ I FAGOT (sala nr 38) oraz AKORDEON (sala nr 18b)
• SKRZYPCE (sala nr 14)
• WIOLONCZELA I KONTRABAS (sala nr 32)
• CHÓRALISTYKA (sala nr 92)
W każdym z bloków znajdują się lekcje pokazowe dotyczące metodyki nauczania gry na wskazanych instrumentach oraz także pracy z zespołami kameralnymi.

Całość zamknie krótki koncert Krakowskiego Kwintetu Dętego, którego członkowie będą również prowadzili zajęcia ze swoich specjalności, oraz wykład dr Jadwigi Śmieszchalskiej o fizjologii muzyki.