Moi drodzy,
członkowie Rady Rodziców, oraz organiści i miłośnicy organów w naszej szkole, zaproponowali zebranie brakującej kwoty na kupno organów koncertowych za pomocą portalu zrzutka.pl Proszę o pilne przesłanie wiadomości do nauczycieli w sekcjach i Waszych znajomych!
Proszę o udostępnienie linku do zrzutki: https://zrzutka.pl/u8nzrh
 INFORMACJA O ZRZUTCE:
 ORGANY KONCERTOWE dla ZPSM im. W. Kilara w Katowicach 
 
Wpłaty można dokonywać również na konto dochodów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach w Narodowym Banku Polskim o numerze: 87101012123175731391340000
W tytule przelewu prosimy wpisać cel wpłaty: darowizna na organy. 
Kim jesteśmy ?
 
Jesteśmy młodymi pasjonatami muzyki organowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. K Szymanowskiego w Katowicach. Wspierają nas rodzice, pedagodzy, dyrekcja szkoły, profesorowie Akademii Muzycznej
w Katowicach oraz nasi przyjaciele.
 
Jaki mamy cel ?
 
Naszym ogromnym marzeniem jest możliwość nauki gry na wysokiej klasy organach koncertowych, których  od zawsze brakuje w naszej szkole.
 
Obecnie uczymy się na 10 głosowym instrumencie firmy Walcker, który powstał w 1954 roku, a do szkoły został sprowadzony w 1999 roku. Niestety mieści się on w małej sali, która nie daje nam możliwości koncertowych oraz przeprowadzania egzaminów dyplomowych. Instrument jest już mocno wyeksploatowany, a jego dyspozycja (dobór głosów) nie pozwala  na wykonywanie na nim całej literatury organowej.
 
Niestety cena nowego instrument to kwota ponad 2 mln zł. Pomimo życzliwości organu prowadzącego szkołę i wielokrotnego wnioskowania do MKiDN o wybudowanie instrumentu koncertowego, wiemy, że jest to w obecnych warunkach finansowych niemożliwe.
 
 
NASZA NADZIEJA !
 
Od lat szukamy instrumentu używanego, który zmieści się na balkonie naszej sali koncertowej. W ostatnich dniach pojawiła się nadzieja. Pedagodzy naszej szkoły wraz z organmistrzem znaleźli  na rynku europejskim instrument marki Kleuker. Pod względem wymiarów nadaje się on doskonale do bezpośredniej instalacji na balkonie naszej sali koncertowej. Nie wymaga on przebudowania, ani żadnych przeróbek technicznych. Światowej sławy organista, Profesor Julian Gembalski, bardzo entuzjastycznie wypowiedział się w sprawie tych organów i polecał ich kupno, ze względu na doskonały stan techniczny i ogromne możliwości brzmieniowe. Organy posiadają uniwersalną dyspozycję (dobór głosów) oraz szeroką skalę manuału i pedału, dzięki czemu można na nich wykonywać muzykę różnych epok.
 
PROSIMY O WSPARCIE !
 
Cena tego instrumentu wraz z transportem z Hanoweru oraz montażem to koszt  180 000 złotych.
Zebraliśmy już na ten cel 92 tysięcy złotych.
Brakuje nam   88 tysięcy złotych.
Firma sprzedająca ten instrument, zgodziła nam się go zarezerwować tylko do PONIEDZIAŁKU  22 listopada 2021.
Na ten cel potrzebujemy zebrać minimum 34 tysiące złotych, żeby móc go zakupić.
Pozostała kwota to późniejszy transportu i montaż instrumentu, który musi się sfinalizować do końca grudnia 2021.
Ten instrument na nas nie poczeka! Zainteresowanie nim na rynku europejskim jest ogromne.   Konkuruje z nami kilka polskich i zagranicznych parafii, instytucji, gotowych zapłacić z ten instrument więcej. 
 
PROSIMY O WSPARCIE, A W ZAMIAN OBIECUJEMY PAŃSTWU PIĘKNE I DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH MELOMANÓW KONCERTY MUZYKI ORGANOWEJ!
 
 
Z wyrazami szacunku,

Bernadeta Stańczyk
Dyrektor
Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych
im. Wojciecha Kilara w Katowicach